Zmadhimi i penisit me sodë buke

Burrat shpesh shqetësohen për madhësinë e penisit të tyre, kështu që disa kërkojnë ta zmadhojnë atë me çdo mjet. Dikush i drejtohet ndërhyrjes kirurgjikale, të tjerëve një pompë vakumi dhe të tjerëve stërvitje. Disa i drejtohen masazheve, shtesave dietike, agjentëve të peshimit, zierjeve popullore. Këto metoda mund të dëmtojnë penisin. Mund ta bëni më lehtë, përdorni metodën e vjetër të bërë në shtëpi dhe përdorni sodë buke. Nuk dëmton, dhe çmimi është jashtëzakonisht i ulët. Avantazhi kryesor është siguria. Askush nuk e di se çfarë është në përbërjen e shtojcave dietike dhe kremrave. Çdo njeri duhet ta dijë: soda ndikon në zmadhimin e penisit. Ky produkt mund të përdoret jo vetëm për gatim.

Të gjithë kanë sode buke në kuzhinë, por jo të gjithë e dinë që ka shumë efekte të mrekullueshme: lufton peshën e tepërt, urthin dhe djegiet, ka efekte anti-inflamatore dhe antiseptike dhe përshpejton metabolizmin. Bikarbonat natriumi ndihmon për të bërë një ereksion të qëndrueshëm, heq inflamacionin gjenital, rrit furnizimin me gjak në zonën e legenit. Me ndihmën e sodës së bukës, ju mund të zmadhoni penisin tuaj, të rrisni vetëvlerësimin tuaj dhe të kënaqni partnerin tuaj. Kjo metodë mund të kombinohet me metoda të tjera: masazh, kremra, pompa dhe pastrime.

Soda nuk ndikon drejtpërdrejt në penis. Ju nuk mund ta spërkatni këtë përbërës ushqimor në penis me shpresën se do të rriteni në madhësi. Ju nuk duhet të prisni për rritjen e papritur të penisit, në mënyrë që të mos mërziteni më vonë. Soda është një ilaç që ndihmon vetëm me një marrje komplekse dhe sistematike. Thjesht duhet të përdorni këtë metodë, të ndiqni të gjitha rekomandimet, atëherë patjetër që do të funksionojë. Mënyra se si soda ndikon në organet gjenitale është shumë interesante:

 1. Depërton në trup, hollon gjakun. Nëse e plotësoni këtë metodë me masazhe, ushtrime, atëherë efekti do të bëhet më i dukshëm. Gjatë aktivitetit të veçantë, gjaku do të rrjedhë më lehtë në penis, duke bërë që ai të zmadhohet. Kur përdorni shtesa ushqimore (vaj, krem), penisi jo vetëm që do të bëhet më i madh, por edhe më i fortë, më i butë dhe më i fortë. Soda e bukës gjithashtu rrit rrjedhjen e gjakut në zonën e penisit dhe ijëve. Kjo përmirëson shumë ereksionin.
 2. Soda e bukës normalizon prodhimin e sekrecioneve mashkullore, rikthen nivelet e hormoneve dhe promovon prodhimin dhe rritjen e testosteronit në trupin mashkullor. Bikarbonat natriumi gjithashtu forcon ereksionin, është i përfshirë në parandalimin e impotencës.
 3. Ajo parandalon zhvillimin e baktereve të dëmshme dhe ka një efekt anti-inflamator. Ndihmon në parandalimin e prostatitit.
 4. Soda mund të ndërhyjë në rigjenerimin e qelizave. Ajo merr pjesë në restaurimin e të gjitha proceseve në to dhe në parandalimin e tumoreve beninje dhe malinje.
 5. Bikarbonat natriumi rrit aktivitetin e spermës, ndikon në vitalitetin dhe shpejtësinë e tyre.

Para se të filloni të përdorni sode për të zmadhuar penisin tuaj, duhet të kuptoni se ka efekte anësore nga përdorimi i tij. Vetë-eksperimentimi në shtëpi nuk rekomandohet, sepse pasojat mund të jenë të pakëndshme: shfaqja e mikrokrisjeve dhe ulcerave në penis, alergji, dhimbje, ndjesi djegieje në të gjithë zonën e ijëve. Soda shkatërron jo vetëm mikrobet, por edhe bakteret e dobishme, gjë që çon në një ulje të imunitetit, inflamacion të mikroflorës dhe lëkurës së thatë.

Metodat e aplikimit

vajza flet për zmadhimin e penisit me sode

Baza e një rezultati të qëndrueshëm në të gjitha metodat e marrjes së sode është një qasje sistematike. Efekti nuk mund të arrihet brenda një dite.

Zmadhimi i penisit me sode duhet të kryhet në një mënyrë komplekse, duke përdorur banja, fasha, dhe gjithashtu duke marrë pluhur brenda.

Këto teknika kanë për qëllim sisteme të ndryshme të trupit, dhe kombinimi i metodave do të ndihmojë në përmirësimin e rezultatit, heqjen e sëmundjeve dhe problemeve me ereksionin.

Burrat konfirmojnë efektin e zmadhimit të penisit me sode, por vini re se është e mundur të zmadhoni organin gjenital jo më shumë se dy centimetra.

Banja

Mënyra më e popullarizuar për të zmadhuar penisin konsiderohet të jetë përdorimi i sodës së bukës në banjot. Pas tyre, penisi bëhet elastik. Receta për të bërë një banjë është e thjeshtë: në 400 mililitra ujë të ngrohtë dhe të zier, duhet të trazoni një lugë çaji sodë buke. Temperatura e lëngut duhet të jetë e këndshme, të korrespondojë me 36-38 gradë, në mënyrë që të shmanget djegia ose hipotermia. Anëtari duhet të vendoset në tretësirën e përgatitur për 15 minuta. Këto banja duhet të bëhen një orë para seksit të synuar.

Sipas rishikimeve, banja rrit elasticitetin e penisit. Ato pastrojnë trupin e njeriut nga toksinat, toksinat, ndihmojnë në krijimin e metabolizmit, ndihmojnë në parandalimin e prostatitit dhe inflamacionit. Banjat rrisin qarkullimin e gjakut, gjë që çon në një rritje të proceseve metabolike që shkaktojnë humbje peshe. Isshtë shumë e dobishme për shëndetin seksual të një burri, sepse obeziteti shkakton impotencë.

Banjat alkaline me sode janë kundërindikuar rreptësisht për gratë, pasi vagina e tyre është acid. Soda është shkatërruese për të, prandaj përmbajuni të mos bëni banja me partnerin tuaj.

Kompreso

Ekziston një mënyrë tjetër e shkëlqyeshme për të zmadhuar penisin tuaj me sodë buke. Përdorimi i kompresave nuk është më pak popullor.

 • Penisi duhet të laget gjatë gjithë gjatësisë, duke fërkuar sodën e bukës në të gjithë zonën. Pastaj lini kompresën që rezulton për 15 minuta. Përmes kësaj procedure, gjaku rrjedh në penis. Si rezultat, bëhet pak më i madh. Kjo metodë ka disa efekte anësore: djegie dhe acarim të lëkurës së penisit.
 • Ju mund t'i eliminoni këto simptoma duke shtuar mjaltë në kompresë. Për të përgatitur përzierjen, duhet të përzieni sode dhe mjaltë në përmasa të ndryshme. Aplikoni gruelin që rezulton në penis, pastaj prisni gjysmë ore dhe shpëlajeni. Mjalti ndihmon për të arritur rezultate më të mira sepse përmban përbërës anti-inflamator.
 • Disa përdorin një metodë më të butë: penisi duhet të lubrifikohet përgjatë gjithë gjatësisë me vaj perimesh, pastaj sode buke duhet të aplikohet në të gjithë zonën. Fërkojeni përzierjen, lëreni për disa minuta.
 • Ju mund të bëni një kompresë dhe mos e hiqni atë për një kohë të gjatë: ju duhet të trazoni sode në 200 mililitra ujë të pastër dhe të zier. Zgjidhja duhet të laget me një fashë sterile mjekësore, pastaj ta aplikoni fort në penis. Mos e shtrëngoni fashën shumë fort. Kompresa nuk duhet të bjerë nga penisi, por të mos e shtrydhë atë. Ky fashë duhet të vishet për një minimum prej 15 minutash, dhe një maksimum prej 12 orësh. Pas heqjes së kompresës, sigurohuni që të bëni një dush.
 • Ju mund të shtoni vaj esencial bredh në kompresë, derdhni atë në sode në gjendjen e grimcës. Ky vaj është shumë aktiv, mund të zëvendësohet me një vaj bajame ose pjeshkë më të butë. Soda ndihmon që gjaku të qarkullojë më shpejt, dhe vaji ushqen lëkurën dhe indet me elementë të dobishëm. Penisi do të rritet, do të duket më i shëndetshëm, më i fortë dhe më i këndshëm në prekje.
 • Përveç sodës së bukës, balsami është një ilaç tjetër popullor. Ai përmban shumë vajra të dobishëm që kanë një efekt pozitiv në rrjedhën e gjakut në vendin e aplikimit, përmirësojnë metabolizmin. Për të përgatitur një kompresë me balsam, duhet të përzieni sode dhe ujë derisa të formohet një konsistencë e trashë. Tjetra, shtoni balsamin në majë të thikës. Aplikoni përzierjen në ijë dhe në zonën pubike.
burri është i kënaqur me rritjen e penisit me sode

Masazhi është një nga metodat më të njohura të zmadhimit të penisit. Extremelyshtë jashtëzakonisht e thjeshtë për ta kryer atë: ju duhet të fërkoni një nga kompresat në lëkurën e penisit. Pak para kësaj, ju duhet të njomet një peshqir të butë me ujë të ngrohtë, ta mbështillni atë rreth penisit dhe ta lini atë për disa minuta. Ky ritual do ta bëjë lëkurën elastike dhe do të rrisë qarkullimin e gjakut. Pas kësaj, ju mund të bëni një masazh. Tjetra, duhet të relaksoheni dhe të shtriheni.

Gëlltitje

Marrja e sodës së bukës brenda do të rrisë efektin e dy metodave të mëparshme dhe mund të ndihmojë në pastrimin e trupit nga toksinat dhe substancat e dëmshme. Zgjidhjet e pirjes u këshillohen njerëzve që udhëheqin një mënyrë jetese të ulur, nuk luajnë sport. Ata zhvillojnë kongjestion të gjakut në zonën e ijëve. Gjithashtu mund të qarkullojë më ngadalë për shkak të ushqyerjes së papërshtatshme. E gjithë kjo çon në një përkeqësim të cilësisë së ereksionit. Soda ndihmon në luftimin e kësaj. Ekzistojnë disa metoda për ta aplikuar atë brenda:

 1. Përzieni gjysmë lugë çaji të këtij përbërësi të ushqimit të bardhë me një gotë (300 ml) qumësht të ngrohtë. Përziejeni përzierjen tërësisht dhe më pas pijeni. Kursi i trajtimit është 3-4 javë. Merrni zgjidhjen një herë në ditë.
 2. Një mënyrë më radikale është të merrni vetëm sodë buke. Ju duhet të filloni me gjysmë lugë çaji, duke e rritur gradualisht dozën në një lugë gjelle. Mund ta merrni për dy javë. Sode në sasi të mëdha mund të provokojë zhvillimin e sëmundjeve të stomakut dhe zorrëve.
 3. Për të zmadhuar penisin dhe për të parandaluar impotencën, mjekët rekomandojnë marrjen e një solucioni prej një lugë çaji sodë buke dhe gjysmë gote ujë (100-150 ml). Kjo përzierje duhet të merret në mëngjes, menjëherë pasi të zgjoheni me stomakun bosh.
sode buke për zmadhimin e penisit

Ndërsa merrni sode buke nga goja për të zmadhuar penisin, mjekët rekomandojnë pastrimin e zorrëve. Kjo procedurë do të përmirësojë rrjedhjen e gjakut në prostatë dhe do të përmirësojë imunitetin.

Për mikroklisterët, duhet të merrni një lugë gjelle sodë buke dhe ta trazoni në një litër ujë të ngrohtë të zier. Procedura duhet të bëhet një herë në ditë për një muaj.

Kur merrni sode buke, duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të dëgjoni se si ndiheni.

Nëse ka dhimbje barku, urth, diarre, simptoma dhe dhimbje të tjera të pakëndshme, atëherë duhet të ndaloni marrjen e pluhurit dhe menjëherë të konsultoheni me mjekun.

Kundërindikimet

Faktorët seriozë që mund ta ndalojnë një burrë të përdorë sode për zmadhimin e penisit ende nuk janë zbuluar. Duhet të jeni të vetëdijshëm për disa kundërindikacione, por lista e tyre është shumë e vogël:

 1. Intoleranca individuale ndaj sode, alergji ndaj këtij ilaçi ose substancave të tjera që janë pjesë e recetave për zmadhimin e penisit. Para se të filloni të merrni bikarbonat natriumi, duhet të testoni për ndjeshmërinë ndaj tij. Ju duhet të përzieni çdo sasi sode buke dhe ujë, ta aplikoni në një zonë të vogël të lëkurës në dorën tuaj dhe të prisni gjysmë ore. Nëse lëkura bëhet e kuqe, shfaqet acarim dhe kruajtje në të, atëherë përdorimi i pluhurit është i ndaluar. I njëjti test duhet të bëhet me të gjithë përbërësit që përbëjnë kompresën ose banjën (vaj, vaj, krem, balsam).
 2. Diabeti mellitus, pasi veprimi i sodës së bukës drejtohet në qelizat e gjakut.
 3. Tumoret e kancerit.
 4. Sëmundjet e sistemit gjenitourinar: prostatiti, uretriti dhe cistiti.
 5. sëmundjet gastrointestinale si kundërindikacion për zmadhimin e penisit me sode
 6. Dermatiti, mbindjeshmëria e penisit, prania e mikrotraumës, gërryerjet, kallot dhe ulcerat. Penisi do të fillojë të dhemb, do të krijohen çarje, të cilat do të duhet të shërohen për një kohë të gjatë.
 7. Marrja e sode brenda është e ndaluar për njerëzit me sëmundje të traktit gastrointestinal (gastrit, ulçerë).
 8. Ndryshimet anatomike në penis.

Pritja e sodës së bukës së skaduar është rreptësisht e ndaluar. Nëse pluhuri ka një ngjyrë të bardhë të panatyrshme, papastërti, një erë të pakëndshme, atëherë nuk duhet ta përdorni për të zmadhuar penisin.

Soda është një ilaç shumë i lirë, është më mirë të blini një paketë të re në mënyrë që më vonë të mos keni nevojë të trajtoni efektet anësore.