Si ta zmadhoni penisin tuaj me sodë buke vetë

Nëse vendosni të vizitoni këtë faqe, do të thotë që ndoshta jeni të pakënaqur me parametrat e organit tuaj gjenital. Nëse nuk jeni gati për të marrë masa drastike dhe për të vizituar një zyrë të kirurgut plastik, kushtojini vëmendje metodave tradicionale të zmadhimit të penisit, të cilat do të ndihmojnë për ta bërë penisin më të gjatë dhe më të trashë.

Në thelb, kompleksi mund të lindë nga e para, vetëm për shkak të mungesës së centimetrave të penisit për të kënaqur partnerin. Mjekët thonë se një penis më pak se 8 centimetra kur ngrihet është një devijim mjaft serioz.

Si rezultat, ndryshimi i madhësisë për disa burra bëhet një obsesion. Shumë njerëz përpiqen të përdorin çdo metodë të njohur për këtë. Shpesh arsyeja e shqetësimit për madhësinë është dëshira për të pohuar thjesht veten, për të demonstruar madhësi të pazakonta. Përdorimi i sodës së bukës është një metodë e tillë e diskutueshme e zmadhimit të penisit, megjithëse ka një ndjekje të mjaftueshme.

Si funksionon shtimi i sodës së bukës

A është e vërtetë që kjo mënyrë zmadhimi ndihmon vërtet? Çuditërisht, kjo është e vërtetë. Kjo substancë është bikarbonat natriumi, i cili hollon gjakun. Ky fenomen është i dobishëm gjatë ushtrimeve të zmadhimit të penisit.

Soda është e padëmshme, nuk ka përbërje kimike të panjohur.

Gjaku shpërndahet në organet e sistemit gjenitourinar. Në të njëjtën kohë, substanca nuk lejon formimin e mpiksjeve të rrezikshme të gjakut - kjo është një nga ndërlikimet që mund të ndodhë kur kryeni ushtrime për të zmadhuar penisin.

Mund ta rrisni penisin me sode, por do t’ju duhet ta përdorni këtë substancë në mënyrë korrekte, ta përdorni rregullisht dhe të respektoni masat e sigurisë. Kjo metodë është e dukshme për koston e ulët dhe disponueshmërinë e saj.

Karakteristikat e dobishme të sode

Soda ka shumë veti të dobishme që përdoren në jetën e përditshme dhe në trajtimin e sëmundjeve të caktuara, por burrat do të jenë të interesuar për një pronë tjetër të këtij pluhuri - aftësinë për të zmadhuar penisin.

Cilësitë e dobishme

Nëse një burrë vendos të zmadhojë penisin e tij, është më mirë të filloni me metodën më të thjeshtë, të lirë dhe relativisht natyrale.

Irritimi i lëkurës, i cili çon në rritjen e qarkullimit të gjakut dhe, si rezultat, në ënjtjen e përkohshme të penisit.

Falë efektit lokal, ereksioni përmirësohet, gjë që është e dobishme për ata që kanë probleme të vogla me fuqinë.

Një fakt interesant: disa ekspertë pohojnë se acarimi i lehtë i penisit është një parandalim i shkëlqyer i sëmundjeve të legenit.

Rezultate të shpejta. Ky është një opsion i përshtatshëm nëse takimi zhvillohet sot, dhe planifikoni të zgjeroni penisin tuaj dhe të surprizoni këndshëm partnerin tuaj.

Ju në të vërtetë mund të rrisni madhësinë e organit gjenital me sodë buke pa përdorur pilula dhe kirurgji. Ajo vepron në trup në vend, prandaj nuk dëmton mëlçinë dhe organet e tjera.

Aksesueshmëria është një avantazh tjetër. Çdo njeri mund ta blejë atë, pavarësisht nga aftësitë e tij financiare.

sode për zmadhimin e penisit

Përgatitja

 1. Mos kurseni dhe zgjidhni opsionin më të shtrenjtë, pa papastërti.
 2. Sigurohuni që të mos keni ndonjë reaksion alergjik. Për ta bërë këtë, njomet një zonë të vogël në bërryl me ujë dhe aplikoni një sasi të vogël sode buke në të. Pas një ore, kontrolloni: nëse nuk ka skuqje, kruajtje dhe acarim, mund të filloni eksperimentin.
 3. Penisi duhet të jetë gati për shërimin e zmadhimit, që do të thotë se rekomandohet avullimi i penisit në ujë të ngrohtë. Bëni këtë me një kompresë ose thjesht në dush.
 4. Përgatitni përbërës shtesë për masazh.
 5. Për lehtësi maksimale, rezervoni peceta sanitare për të hequr shpejt sodën e tepërt të bukës.

Si të zmadhoni një anëtar mashkull. Udhëzimet

 1. Aplikoni vaj në penis (është më mirë të përdorni vaj ulliri për të zbutur plotësisht lëkurën). Pasi soda të aplikohet në sipërfaqen e penisit me lëvizje të lehta masazhi. Procedura për zmadhimin duhet të vazhdojë për disa minuta, pas së cilës mbetjet e përbërjes lahen me ujë, dhe një hidratues aplikohet në zonën intime.
 2. Avullimi i penisit tuaj në një vaskë është një mënyrë tjetër për të rritur menjëherë madhësinë. Shpërndani një lugë sodë buke në një litër ujë të ngrohtë. Vendoseni penisin në një enë me këtë zgjidhje për 20 minuta. Pasi të keni marrë këtë banjë, lani pjesën tjetër të përbërjes me ujë.
 3. Një recetë po aq efektive për rritjen e "organit të dashurisë" me sode është përzierja e tij me mjaltë në përmasa të barabarta. Aplikoni përbërjen që rezulton në sipërfaqen e penisit, mbajeni për disa minuta, masazhoni me duart tuaja. Një recetë e tillë jo vetëm që mund të rrisë madhësinë, por edhe të rrisë ndjeshmërinë e penisit të glans.
 4. Ekziston mundësia e zgjerimit të organit gjenital me ndihmën e sode në formën e një pastrimi. Për ta bërë këtë, këshillohet që së pari të lagni penisin dhe të fërkoni zgjidhjen përgjatë gjithë gjatësisë së tij me lëvizje të buta. Besohet se kjo metodë lejon që gjaku të rrjedhë në organ shumë më mirë. Por vlen të merret parasysh ana negative e kësaj metode. Disa burra raportuan djegie dhe acarim.

Dhe një mënyrë tjetër për tu rritur

Soda aplikohet në penis, pas së cilës një pompë vakumi është ngjitur në të. Falë kësaj metode të kombinuar, është e mundur të përmirësohet rrjedha e gjakut disa herë, që do të thotë se rezultati do të jetë edhe më i theksuar.

Nëse dëshironi rehati maksimale, provoni të përdorni sodë buke në ujë të ngrohtë ndërsa bëni banjë.

Në këtë rast, soda e bukës do të rrisë ndjeshmërinë e kokës së penisit, dhe ju mund të kurseni kohë gjatë marrjes së trajtimeve të ujit. Në banjë, shtrini butësisht penisin tuaj për së gjati, duke e kapur me dy gishta dhe duke lëvizur drejt kokës së penisit. Në këtë rast, ndjesi të dhimbshme nuk duhet të ndodhin, nëse shqetësimi, ndaloni këtë procedurë.

Kompresimi është një tjetër mundësi e provuar. Përgatitni një zgjidhje (një lugë të madhe sodë buke për një gotë ujë të ngrohtë). Zhyt një leckë garzë në lëng dhe mbështille atë rreth penisit, mbajeni për pesë minuta.

sode për zmadhimin e penisit

Rezultatet e përdorimit në shtëpi

Shtim i shpejtë i vëllimit me 1-2 centimetra.

Forcimi i ndjeshmërisë së kokës, e cila kontribuon në një ereksion të plotë dhe një orgazmë të ndritshme.

Ndryshimi i madhësisë si në gjatësi ashtu edhe në trashësi.

Rrjedha e rregullt intensive e gjakut në sistemin gjenitourinar, i cili është parandalimi i shumë sëmundjeve inflamatore.

Në rreth dy muaj përdorimi, për shumë burra, penisi është shtuar rreth një centimetër në madhësi, por kjo tashmë varet nga trupi i burrit, i cili përdor metoda të tilla.

Ju duhet të përdorni sode me kujdes në mënyrë që të mos dëmtoni shëndetin tuaj. Përkundër faktit se ky është një produkt mjaft i padëmshëm, nëse përdoret gabimisht, mund të shkaktojë alergji.

Për të zmadhuar dukshëm penisin, është e nevojshme të kryeni procedura çdo ditë.

Sode, e gëlltitur

Për të forcuar penisin, rekomandohet të merrni sode me gojë në kombinim me metoda të tjera. Në sasi të moderuar, ajo ka një efekt të mirë në sistemet e brendshme të trupit.

Pritja duhet të bëhet në sasi minimale: një çerek lugë çaji dy herë në ditë midis vakteve (holloni substancën në lëng).

A do të ndikojë kjo masë në madhësinë e penisit dhe do të ndihmojë në zmadhimin e tij? Direkt - jo, por gëlltitja do të jetë e mirë për shëndetin tuaj.

Nëse keni sëmundje bakteriale ose të tjera të sistemit gjenitourinar, ato duhet të trajtohen me ilaçe të përshtatshme, dhe mjetet juridike popullore mund të përdoren vetëm siç udhëzohet nga një mjek. Përveç kësaj, është e ndaluar të përdoret për sëmundjet e traktit gastrointestinal, dispepsi, reaksione alergjike.

Masat parandaluese

Një ndjenjë proporcioni është gjëja më e rëndësishme. Ju nuk duhet të abuzoni me sode dhe ta fërkoni atë disa herë në ditë.

Nëse keni një reaksion alergjik, bëni më shumë kujdes dhe aplikoni sode buke në një zonë të vogël të lëkurës tuaj.

Mos e aplikoni në lëkurën e dëmtuar. Përndryshe, dëmi do të përkeqësohet dhe mund të keni nevojë për ndihmën e mjekut.

Mos e fërkoni shumë në mënyrë agresive, përpiquni të mos prekni kokën e penisit.

Mos përdorni një produkt të skaduar.

Nëse keni deformime kongjenitale patologjike të penisit, kjo metodë është gjithashtu e ndaluar.

Para se të hyni në praktikë, mësoni teorinë. Faqja jonë e internetit do t'ju ndihmojë me këtë, e cila detajon proporcionet, kohën e procedurave dhe nuancat e tjera.

Zmadhimi i penisit me sodë buke nuk ka kundërindikacione serioze. Nuk është e nevojshme të konsultoheni me një specialist para përdorimit. Por në të njëjtën kohë, është e nevojshme të merren parasysh masat paraprake, për shembull, vëzhgoni dozën e treguar, masazhi dhe pastrimet duhet të bëhen vetëm me duar të pastra.

Mos prisni rezultate të menjëhershme. Çdo metodë kërkon kohë. Për të arritur rezultate, duhet të përdorni rregullisht metodat për dy ose më shumë muaj.

Metoda të tilla nuk mund të japin njëqind për qind garanci se penisi do të bëhet më i madh në të njëjtën kohë dhe me disa centimetra. Workshtë punë e vështirë dhe kërkon shumë durim.

Para se të përdorni karbonat natriumi për të zmadhuar penisin tuaj, vlen të merret parasysh nëse kjo është mënyra se si ju nevojitet. Pas dy muajve të parë të përdorimit, mund të vendosni nëse do të vazhdoni.

Për shkak të faktit se burrat kanë disavantazhe në formën e madhësisë ose vëllimit të dinjitetit mashkullor, shumë humbasin vetëbesimin, fillon depresioni, një burrë humbet interesin për seksualitetin.

Një burrë duhet të ndihet i sigurt në shtrat, të dijë se është i plotë dhe atëherë nuk do të ketë asnjë problem në jetë!

Komente (1)

 1. Pershendetje te gjitheve. Unë kam një kompleks - nuk jam i kënaqur me madhësinë e penisit. Vendosa të përdor mënyrën më të përballueshme për të zmadhuar penisin - me ndihmën e sodës së bukës. Kam bërë gjithçka saktësisht siç është shkruar në artikujt në këtë faqe. Si rezultat, më pëlqeu shumë, baza e penisit u bë shumë më e trashë, por gjatësia, për fat të keq, nuk ndryshoi fare. Unë do të vazhdoj të rris penisin tim me këtë pluhur.
 2. Vendosa të përjetoj zmadhimin e penisit me sode. Çdo ditë fshij sode në organet gjenitale, për një kohë bëhet më e madhe dhe një mbledhje e vazhdueshme në penis është shumë e këndshme. I këshilloj meshkujt të mos ekspozohen shumë, sipas udhëzimeve, mjaftojnë vetëm disa minuta përdorim të sodës së bukës. Ndryshimi i madhësisë së penisit me sodë buke është një opsion i shkëlqyeshëm!
 3. Pershendetje per te gjithe! Gjeta një paketë sode në kuzhinën time dhe vendosa të provoj zmadhimin e penisit. Kam dëgjuar se soda jep një rritje. Herën e parë rezultati nuk ishte shumë i mirë, kishte vetëm një reagim lokal në penis në formën e skuqjes. Herën tjetër u bëra më e kujdesshme. Sapo të filloj të ndiej një ndjesi djegieje nga soda e bukës, e shpëla menjëherë zonën e ijëve me ujë të ftohtë. Unë këshilloj, nëse doni diçka më të përshtatshme për organin gjenital, kushtojini vëmendje xhelit. Një çmim shumë i volitshëm.
 4. Pershendetje te gjitheve. Më duket më shumë se kremrat ndihmojnë të rriten më mirë. Unë personalisht e përdor vetë. Më pëlqen që përbërja e kremrave të tillë është mjaft e natyrshme. Po, ka një rezultat, nja dy centimetra me siguri. Unë këshilloj të gjithë ata që kanë nevojë për një rritje të penisit. Megjithëse, ndryshimi i madhësisë së penisit me sodë buke është gjithashtu i mundur, me siguri.
 5. Mirëmëngjes miq! Për të qenë i sinqertë, nuk është gjithmonë madhësia e problemit të një burri. Madhësia e penisit është më tepër pika jonë e dhimbjes, në të cilën ne hedhim të gjitha dështimet tona. Unë nuk mund të marr bukurinë e lakmuar, kohëzgjatjen e pamjaftueshme të marrëdhënieve seksuale - ne i hedhim të gjitha këto në madhësinë dhe trashësinë e penisit. Vërtetë, ka gra që në të vërtetë kanë nevojë për një penis të madh. Kjo është ajo ku ju vërtet duhet të futeni në stërvitje dhe të përdorni sodë buke.
 6. Problemi është mjaft i zakonshëm dhe falë kësaj faqe, shumë burra do të jenë mirënjohës për rezultatin, pasi ju mund ta zgjidhni këtë problem pa lënë shtëpinë tuaj dhe të arrini rezultate me ndihmën e sode. Mjafton të bëni gjithçka që është shkruar, të ndiqni të gjitha udhëzimet dhe rezultati nuk do të vonojë shumë.
 7. PershendetjePër të qenë i sinqertë, kjo pyetje më interesoi për një kohë shumë të gjatë. Kishte probleme me madhësinë, u përpoqa të bëja gjithçka siç shkruhet në sit dhe jam shumë i kënaqur me efektin që është shfaqur. Unë do të vazhdoj të ndjek të gjitha rekomandimet.
 8. Burra të varfër! Nëse doni të kënaqni një grua - ndizni trurin tuaj dhe mos e zmadhoni penisin tuaj! Çdo grua ka zonat e saj erogjene. Edhe pse e di nga praktika që burrat lahen me shtimin e sodës para marrëdhënies për rreth një orë. Soda i jep penisit elasticitet shtesë, rritje në gjatësi dhe ënjtje. Ndihet sikur penisi është rritur në madhësi.
 9. Quiteshtë mjaft e mundur të ndryshosh penisin, por për këtë, natyrisht, të duhet shumë durim dhe të bësh gjithçka siç duhet, sepse e gjithë kjo kërkon muaj, asgjë nuk do të funksionojë brenda një dite. Kështu që ju vetëm duhet të provoni më gjatë, atëherë unë mendoj se brenda një ose dy muaj penisi do të rritet dhe rezultati do t'ju pëlqejë. Ndryshimi i madhësisë së penisit me sodë buke është e vërtetë!